„Wolne Lektury” w katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach

W katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach udostępniono kolekcję „Wolnych Lektur” czyli zasobów internetowej biblioteki prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

„Wolne Lektury” w katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach

Wolne Lektury

Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.