Podsumowanie Tygodnia Bibliotek 2026
W tym roku bardzo hucznie obchodziliśmy swoje święto. Każdego dnia odbywały się zajęcia dla dzieci i dorosłych z zaprzyjaźnionych Lędzińskich placówek oraz imprezy otwarte dla wszystkich. Odwiedzili nas:
- psycholożka Magdalena Witańska, która opowiedziała czytelnikom o wpływie czytania na psychikę człoweka,
- Panie Ewa i Kinga z Manufaktury Wzorów Śląskich Wzorów Ślonsko Róża, które opowiedziały nam nieco o malowaniu kwiatów przez Panią Marię Gwóźdź z Mysłowic , po czym przeprowadziły zajęcia z malowaniu śląskiej rouzy na torbach,
- dziennikarz Jan Mazurkiewicz z prelekcją o Śląsku,
- pasjonat historii Oskar Mandla, który rozprawiał o śląskich noblistach.







